Loading..

Bardejov | 1 dzień

Słowacja i bajkowe miasteczko

Bardejów to miasteczko w którym czas zatrzymał się kilkaset lat temu. Kiedyś był ważnym ośrodkiem władzy, dziś wygląda jak żywcem wyjęte i przeniesione do rzeczywistego świata wprost z bajki. Bardejowska Starówka jest w całości wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Bardejów jest też jednym z niewielu miast, gdzie tak dobrze zachowały się średniowieczne baszty i mury miejskie. Oprócz zabytków Bardejowa zwiedzimy także najstarsze słowackie uzdrowisko oraz wystawę militariów.

W programie

Jest najwybitniejszym zabytkiem gotyckiego Bardejova. Budowę trójnawowej bazyliki rozpoczęto na początku XV w, we wnętrzu szczególną uwagę warto zwrócić na zespół późnogotyckich ołtarzy skrzydłowych pochodzących z XV i XVI w z rzeźbami uznawanymi za jedne z najcenniejszych w Europie! Niektóre z tych ołtarzy wyszły spod długa Mistrza Pawła z Lewoczy. 

Centralny punkt historycznego centrum miasta stanowi prostokątny rynek z dawnym ratuszem po środku, otoczony jest rzędem zabytkowych kamienic równolegle do których biegną mury miejskie – de facto będące najlepiej zachowanym na terenie Słowacji średniowiecznym system obronnym z murami, 3 bramami i 10 bastionami! 

To najstarsze i cieszące się ogromną renomą uzdrowisko na Słowacji. Gościły tu takie sławy z kart historii jak na  przykład Maria Luiza – małżonka Cesarza Napoleona I, rosyjski Car Aleksander I, Cesarzowa Elżbieta Austriacka – małżonka Franciszka Józefa I powszechnie nazywana Sissi, oraz wielu innych arystokratów. 

To niewielkie miasto na północy Słowacji, leżało na bardzo ważnym szlaku handlowym zwanym szlakiem bursztynowym łączącym wybrzeże Morza Śródziemnego z krajami bałtyckimi. Svidník bardzo dotkliwie został doświadczony działaniami wojennymi zarówno podczas Pierwszej jak i Drugiej Wojny Światowej – w tym największej na europejskich frontach Operacji Karpacko-Dukielskiej.

Spośród zabytków tego miasteczka wybraliśmy dla Was jeden – prawdziwą gratkę dla miłośników ciężkiego sprzętu wojskowego. Jest to plenerowa wystawa Muzeum Wojskowego w Svidníku.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Bardejov | 1 dzień

Wycieczka szkolna
89 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!