Loading..

Karpacka Troja

Karpacka Troja | Żarnowiec oraz Iwonicz Zdrój

W pewnej miejscowości niedaleko Jasła a dokładnie w Trzanicy znajduję się miejsce , w którym odkryto jedną z pierwszych osad na terenie  dzisiejszej Polski. Z karpackiej Troi niedaleko od Karpackiej Troi w  przepięknej miejscowości Żarnowiec znajduję się Dworek Marii, który został zakupiony jako dar narodowy dla poetki. W obecnych czasach znajduje się tutaj muzeum poświęcone twórczości i postaci Marii Konopnickiej. ostatnim punktem programu będzie spacer po jednym z najstarszych uzdrowisk 

W programie

Przeniesiemy Was w czasie aż do epoki brązu, kiedy to powstała w tym miejscu jedna z pierwszych ufortyfikowanych osad na terenie dzisiejszej polski. Skansen składa się z grodziska oraz parku archeologicznego gdzie zrekonstruowano osadę otomańską oraz wioskę słowiańską z czasów wczesnego średniowiecza.

Muzeum urządzone w dworku należącym do Marii Konopnickiej poświęcone twórczości i życiu tej wybitnej poetki. Dworek został zakupiony w jubileusz 25-lecia pracy pisarskiej, jako dar narodowy co było w owych czasach najwyższym wyróżnieniem dla pisarza. Zobaczycie m.in. gabinet poetki a także pomieszczenia mieszkalne takie jak sypialnia, kuchnia czy jadalnia – wszystkie urządzone zgodnie z duchem epoki, gdzie przebywała na co dzień oraz kolekcję darów jubileuszowych z całego świata. 

Zabierzemy Was na relaksujący spacer po najstarszym w Polsce uzdrowisku – Iwoniczu Zdroju.  Ta licząca ponad 425 lat tradycji miejscowość zdrojowa słynie z wód mineralnych. Zwiedzimy tu zdrojowy deptak starego uzdrowiska oraz odwiedzimy pijalnię wód, gdzie będziecie mieć okazję wypróbowania różnych ich rodzajów. Poznamy też tajemnicę, jaką skrywa pewne źródełko w lesie zwane „Bełkotką”…

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Karpacka Troja

Wycieczka szkolna
85 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!