Loading..

Koszyce | 1 dzień

Słowacja - Koszyce, kopalnia opali, Svidnik

Słowacja to nie tylko góry –  jak myśli wielu z nas. Ten niewielki kraj skrywa wiele tajemnic, które postaramy się wspólnie z Wami odkryć. Zobaczycie jeden z najcenniejszych zabytków Słowacji – dawną warzelnię soli. Głęboko pod ziemią w ręcznie kutych korytarzach zobaczymy kopalnie opali. Jest tam tak pięknie, że mamy ochotę się zgubić, jednak nasz przewodnik zawsze zna drogę powrotną. Zwiedzimy jedno z największych słowackich miast – Koszyce, które są swoistym wielonarodowościowym tyglem kulturowym. Zachwycają też unikatowym rynkiem. Miłośnicy militariów z pewnością ucieszą się z odwiedzin w Svidniku, gdzie znajduje się wystawa Muzeum Wojskowego

W programie

Preszowski Solivar jest jednym z najcenniejszych zabytków techniki na Słowacji. Kopalnia działała od 1571 roku! Wielki kompleks składa się ze zbiornika solanki, pieców do warzenia, drewnianych tężni, największego drewnianego kieratu w Europie oraz składu soli.

Kompleks ręcznie kutych kopalni, których łączna długość przekracza 30 km! W sztolniach wydobywany był między innymi bardzo cenny opal tęczowy. To właśnie tu pod koniec XVIII wieku wydobyto „Harlekina” – jeden z największych opali świata, obecnie znajdujący się w muzeum w Wiedniu.

Na przestrzeni wielu stuleci region ten znajdował się we władaniu różnych królestw, państw i kultur, co widać najwyraźniej w samych Koszycach – drugim pod względem wielkości mieście na Słowacji. W Koszycach znajdziemy ślady kultury Słowaków, Rusinów, Żydów, Niemców, a także Węgrów. Zobaczymy unikatowy w kształcie wrzecionowaty rynek, pełen klimatycznych kawiarenek i przede wszystkim pięknych zabytków architektury. 

To niewielkie miasto na północy Słowacji, leżało na bardzo ważnym szlaku handlowym zwanym szlakiem bursztynowym łączącym wybrzeże Morza Śródziemnego z krajami bałtyckimi. Svidník bardzo dotkliwie został doświadczony działaniami wojennymi zarówno podczas Pierwszej jak i Drugiej Wojny Światowej – w tym największej na europejskich frontach Operacji Karpacko-Dukielskiej.

Spośród zabytków tego miasteczka wybraliśmy dla Was jeden – prawdziwą gratkę dla miłośników ciężkiego sprzętu wojskowego. Jest to plenerowa wystawa Muzeum Wojskowego w Svidníku.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Koszyce | 1 dzień

Wycieczka szkolna
129 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!