Loading..

Kraków | 1 dzień

Gród Kraka i Ogród Doświadczeń

Kraków to niewątpliwie jedno z najważniejszych miast w naszym kraju jak i w Europie, stąd też często wybierany jest jako miejsce turystycznych wypraw. Gród Kraka przesiąknięty jest bowiem wspaniałą historią, kulturą oraz rozrywką. Każdy kto choć raz zasmakował jego klimatu, będzie z pewnością  wracał, a i tak zawsze odkryje coś nowego.

Podczas naszej wyprawy zabierzemy Was w najpiękniejsze i najważniejsze zakątki stolicy Małopolski. Udamy się również do niezwykle ciekawego miejsca jakim jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Po przekroczeniu bram parku przenosimy się do krainy wyobraźni – ekspozycja parku jest w pełni interaktywna i pozwala wszystkimi zmysłami poznać prawa natury. Pojęcia mechaniki, optyki, hydrostatyki, akustyki i magnetyzmu będą bardziej namacalne.

W programie

Na Starym Mieście spotkamy się z miejscowym przewodnikiem i wyruszymy na poszukiwanie najcenniejszych zabytków historycznej stolicy Polski

Przejdziemy Drogą Królewską –  czyli najważniejszym uroczystym szlakiem monarszych wjazdów koronacyjnych, pochodów pogrzebowych i procesji. Prowadzi on od Placu Matejki przez Bramę i ulicę Floriańską, Rynek Główny, ulice Grodzką, Kanoniczną aż do Zamku Królewskiego. W programie zwiedzania m.in. Barbakan, Kościół Mariacki, Podziemia Rynku, Sukiennice, Rynek Główny, Wzgórze Zamkowe.

Taki spacer okraszony sporą dawką informacji pobudza apetyt. Zrobimy sobie przerwę w zwiedzaniu, z możliwością organizacji wspólnego obiadu.

To miejsce niezwykle ciekawe. Po przekroczeniu bram parku przenosimy się do krainy wyobraźni – ekspozycja parku jest w pełni interaktywna i pozwala wszystkimi zmysłami poznać prawa natury. To coś jak lekcja fizyki, tylko dużo fajniejsza. Po tej wycieczce pojęcia mechaniki, optyki, hydrostatyki, akustyki i magnetyzmu będą bardziej namacalne. Ale to nie jedyne atrakcje parku -będziemy musieli odnaleźć właściwą drogę w Lem-biryncie kierowani wskazówkami w formie cytatów Lemadowiemy się czegoś o zapachach, a także poszukamy skał z których zbudowano większość zabytkowych budowli starego miasta.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Kraków | 1 dzień

Wycieczka szkolna
115 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!