Loading..

Krosno & Bóbrka

Miasto szkła & Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa

Czy wiecie, że podkarpacie jest kolebką światowego petro przemysłu to właśnie w Bóbrce powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej. Poznamy te legendą o siostrach zamienionych w skały. przespacerujemy się do rezerwatu Prządki. Odwiedzimy też zamek Kamieniec ze słynną salą tortur. Przespacerujemy się po krośnieńskiej starówce.

W programie

Przejazd do ruin Zamku Kamieniec i zwiedzanie zamku oraz interaktywnej Sali Tortur. To prawdziwa podróż w czasie. Na zamku Kamieniec działa się akcja z fredrowskiej „Zemsty”.

Spacer po Rezerwacie „Prządki” – wspaniałej formacji wystających z ziemi ostańców piaskowcowych wysokich na kilkanaście metrów! Poznacie tam wiele geologicznych ciekawostek. Z miejscem tym związana jest też ciekawa legenda…

Zwiedzanie krośnieńskiej starówki – przez niektórych nazywanej „małym Krakowem” albowiem renesansowe sukiennice do złudzenia przypominają te najsłynniejsze krakowskie. Podczas spaceru z przewodnikiem poznacie historię i garść ciekawostek o tym mieście.

Odwiedzimy miejsce, gdzie powstała pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej i poznamy archaiczne sposoby jej wydobywania. Na ogromnym obszarze wciąż działającej (!) kopalni ropy naftowej zgromadzono szyby naftowe, urządzenia wiertnicze i całe mnóstwo przyrządów i narzędzi niezbędnych do poszukiwania i wydobywania „czarnego złota” – od tych najbardziej archaicznych po najnowocześniejsze używane po dziś dzień.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Krosno & Bóbrka

Wycieczka szkolna
79 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!