Loading..

Krynica | 1 dzień

Krynica Zdrój - Spacer ścieżką w koronach drzew

Wspólnie udamy się na wyprawę, której głównym celem będzie perła wśród górskich miejscowości uzdrowiskowych jaka jest Krynica Zdrój. Miejscowość położona w malowniczym Beskidzie Sądeckim, nieopodal Muszyny i Tylicza. Dowiemy się kim był Nikifor Krynicki – malarz prymitywista. Zanim zagłębimy się w krynickie uliczki, pobujamy trochę w obłokach, poznamy julki, licho i bulgotka a także poszukamy inkluza. A to wszystko podczas spaceru wyjątkową Ścieżką w koronach drzew.

W programie

Jedyna taka atrakcja w Polsce! Ponad 1000 metrów „ścieżki” zwieńczonej niemal 50 metrową wieżą widokową – to po prostu trzeba zobaczyć. Trasa powstała w połowie 2019 roku, na szczycie  stacji narciarskiej Słotwiny Arena (896 m n.p.m.) w paśmie Jaworzyny Krynickiej. Ścieżka pełni nie tylko funkcję widokową – napotkacie na jej trasie 15 interaktywnych punktów, które przybliżą Wam bogactwo przyrodnicze i kulturowe regionu oraz zabiorą w pełną przygód podróż w poszukiwaniu tajemniczego inkluza.

Wejdziemy na szczyt wieży widokowej wieńczącej koniec ścieżki w koronach drzew. Widok jaki się stamtąd rozpościera dosłownie zapiera dech w piersiach!

Nacieszywszy oczy i duszę pięknymi widokami wyruszymy w drogę powrotną na dół… Tak, nie skorzystamy z konwencjonalnej trasy – wybierzemy tą łatwiejszą, wygodną kolejkę krzesełkową.

Udamy się na spacer kolorowymi uliczkami miasteczka zdrojowego. Wzdłuż krynickiego deptaka otoczonego klimatycznymi drewnianymi willami i pijalniami wód mineralnych, przycupnęły liczne kramy z pamiątkami i restauracje. Naszym celem będzie pomnik – Nikifora Krynickiego, a właściwie Epifaniusza Drowniaka. Ta niezwykła postać i jej tragiczna historia na stałe wpisała się w krynicki krajobraz.

Wznosząca się na 714 m n.p.m. znajduje się w samym centrum Krynicy – to ulubione miejsce spacerów mieszkańców i gości odwiedzających uzdrowisko. Wśród starych drzew odnajdziecie m.in. jeziorka osuwiskowe zwane „Czaplimi Stawami”, dwie XIX wieczne drewniane altany, zobaczycie Ławeczkę Kraszewskiego, a na krótki odpoczynek można udać się na Michasiową Polanę. My natomiast zatrzymamy się w jednej ze starych pijalni, gdzie wypróbujecie  na własnej skórze leczniczych właściwości wód zdrojowych.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Krynica | 1 dzień

Wycieczka szkolna
do ustalenia PLN /osoba
  • Cena przy 40 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!