Loading..

Szkło i Kraina Czekolady

Miasto szkła i kraina czekolady

Jak powstaje szkło? Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się jak właściwie wygląda proces produkcji szkła oraz jak powstają wspaniałe, szklane arcydzieła to świetnie trafiliście! Podczas wycieczki do huty szkła zobaczymy na własne oczy, jak z niemal płynnego surowca w okamgnieniu można wyczarować wspaniałe dzieła. 

Z przewodnikiem zwiedzimy krośnieńską starówkę i poznamy historię tego miasta. Dowiemy się dlaczego Krosno nazywane było “małym Krakowem”. Później przeniesiemy się do bajkowej krainy czekolady!  Odwiedzimy Pijalnię Czekolady M. Pelczar w Korczynie – największą pijalnię czekolady na Podkarpaciu z największą czekoladową fontanną w Polsce! Na koniec zwiedzimy jeden z najstarszych drewnianych budynków sakralnych w naszym

W programie

Poznacie historię tego pięknego tworzywa i będziecie mieli możliwość zobaczyć proces tworzenia szkła na żywo. Poczujesz ciepło bijące od hutniczego pieca, przy których mistrzowie szklanego rzemiosła tworzą szklane arcydzieła. A jeśli będziesz chciał – sam możesz spróbować swoich sił dmuchając szkło!

Przez niektórych nazywanej „małym Krakowem” albowiem renesansowe sukiennice do złudzenia przypominają te najsłynniejsze krakowskie. Podczas spaceru z przewodnikiem poznacie historię i garść ciekawostek o tym mieście.

Największa pijalnia czekolady na Podkarpaciu, utrzymana w klimacie starej fabryki, prowadzona przez Mistrza Polski Cukierników. W środku zobaczymy pociągi wożące czekoladę, największą czekoladową fontannę w Polsce czy stare maszyny do produkcji czekolady

Późnogotycki drewniany kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła. Jeden z najwspanialszych przykładów drewnianej architektury sakralnej w Polsce wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Galeria zdjęć

Cena i świadczenia

Szkło i Kraina czekolady

Wycieczka szkolna
85 PLN /osoba
  • Cena przy 50 uczniach
  • Opiekunowie bezpłatnie (1/10)
promocja
Ujęte w cenie
Nie ujęte w cenie
możliwość wzbogacenia oferty o:

Ważne informacje

masz jeszcze
D
H
M
S
aby skorzystać z
Bonu Turystycznego

Zaufany Organizator Turystyki

Nagrody i referencje

Od 10 lat staramy się stale zwiększać nasza jakość. Zostało to zauważone przez klientów oraz ograny nadzorujące naszą pracę. Pomimo tego, że jesteśmy lokalnym organizatorem turystyki i prowadzimy firmę rodzinnie oraz z pomocą naszych przyjaciół możemy poszczycić się najwyższymi odznaczeniami w Podkarpackiej i Polskiej Branży Turystycznej.  Możesz nam zaufać!

12
lat

doświadczenia

+
140

imprez rocznie

70
+

Ofert

Formularz Rezerwacji/ Wyceny

Pierwsza wycieczka z naszym biurem?

Sprawdź nasz program "Klasa na start"

Zyskaj zaufanie przez preferencyjne warunki na pierwszą wycieczkę!